» Porady dotyczące bezpieczeństwa
Porady dla kupujących
Porady dla sprzedających
Sprawdź cenę

Zanim dokonasz zakupu, uważnie zapoznaj się z kilkoma ofertami sprzedaży aby wiedzieć średnią wartość wybranego modelu. Jeśli cena wybranej przez Ciebie oferty jest znacznie niższa od analogicznych ogłoszeń, warto się zastanowić. Znacząca różnica w cenie może świadczyć o ukrytych defektach lub o próbie oszustwa przez sprzedającego.

Nie kupuj pojazdu, cena którego bardzo się różni od średniej ceny za analogiczny sprzęt.

Nie zgadzaj się płacić zadatek za towar. W razie wątpliwości nie bój się pytać o szczegóły, poproś o dodatkowe zdjęcia i dokumenty na pojazd, sprawdź prawdziwość dokumentów, zadawaj dodatkowe pytania.

Sprawdź dealera

Jeśli zdecydowałeś się na zakup pojazdu w niskiej cenie, upewnij się że konwersujesz z realnym dealerem. Dowiedz się czym więcej o właścicielu pojazdu. Jeden ze sposobów oszustwa – podać się za realnie istniejącą firmę. W przypadku podejrzeń prosimy zgłosić nam o nich w formularzu kontaktowym dla przeprowadzenia dodatkowej kontroli.

Wątpliwy zadatek

Najbardziej rozpowszechniony typ oszustwa. Nieuczciwi sprzedawcy mogą prosić o zapłatę zadatku dla "rezerwacji" twojego prawa na zakup pojazdu. W ten sposób oszuści gromadzą duże kwoty i znikają, przestają odbierać telefon.

Taki typ oszustwa może składać się z:

 • Transfer zadatku na kartę
  Nie wpłacaj zadatku bez dokumentów, które miały by potwierdzić przekazanie środków, jeśli podczas współpracy sprzedający wzbudza podejrzenia.
 • Transfer na konto "zaufanej osoby"
  Podobna prośba powinna wzbudzić podejrzenia, prawdopodobnie konwersujesz z oszustem.
 • Transfer na konto firmy o podobnej nazwie
  Bądź czujny, oszuści mogą maskować się pod znane firmy, wprowadzając nieznaczne zmiany do nazwy. Nie przesyłaj środków jeśli nazwa firmy wzbudza podejrzenia.
 • Podstawienie własnych danych do przelewu w fakturze realnej firmy
  Zanim zrealizujesz płatność, upewnij się w prawdziwości podanych danych do przelewu i czy one na pewno należą do danej firmy.
Zgłoś naruszenie
Phishing

Oszuści mogą stworzyć bardzo podobne do Autoline strony, mające na celu wyłudzenie prywatnych informacji. Zwróć uwagę na to, że Autoline nie wysyła wiadomości z prośbą o przedstawienie jakichkolwiek poufnych danych, takich jak loginy i hasła. Ta zasada dotyczy równie i wiadomości wysyłanych automatycznie ze strony. Jeśli otrzymałeś taką wiadomość, prosimy o sprawdzenie adresu strony (link do strony Autoline).

Jeśli masz podejrzenia:

 • Nie klikaj w linki i nie wprowadzaj dane aby nie utracić je.
 • Nie loguj się na swoje konto przez link, który dostałeś poprzez pocztę elektorniczną, nie podawaj loginu i hasła. Jeśli zapisujesz dane do logowania w przeglądarce, a klikając w link one nie podświetlają się w formie do logowania - uważaj, prawdopodobnie jesteś na stronie phishingowej.
 • Korzystaj z zakładek dla szybkiego otwarcia portalu lub wprowadź ręcznie "Autoline" w pasku wyszukiwarki - w taki sposób zabezpieczysz się przed phishingiem.
 • Powiadom nas.
Bezpieczeństwo konta

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego profilu na portalu. Korzystaj z poniższych porad, aby uniknąć utraty dostępu do swojego konta:

 • Najłatwiejszy, najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób logowania się dla użytkownika - OAuth-logowanie. Ten sposób polega na logowanie się przez sieci socjalne.
 • Nigdy nie udostępniaj loginu i hasła. Ich może znać tylko właściciel konta.
 • Nie wysyłaj dane do logowania w odpowiedzi na wiadomość. Autoline nigdy nie prosi o przekazaniu takich informacji.
Zgłoś naruszenie