» Przyczepy

Używane przyczepy

Przyczepy wg marki
Modeli przyczep
Przyczepy wg kraju
Dealerzy przyczep
Nie znalazłeś interesującej cię oferty?
Zamów subskrypcję nowych ogłoszeń z tego działu
Subskrubuj
LUB
Zamieść swoją ofertę kupna
Zamieść ofertę kupna Zamów części zamienne
Reklama
Opis przyczep
przyczepy

Przyczepa – to typ sprzętu ciężarowego, przeznaczona jest do przewozu różnych typów ładunków w zestawie z ciężarówką. Zestaw może być formowany w różnych kombinacjach: ciągnik – przyczepa, ciągnik-naczepa-przyczepa, samochód ciężarowy-przyczepa. Na odmianę od naczepy, ciężar ładunku jest rozłożony tylko na własnych osiach, a łączenie z ciągnikiem odbywa się tylko dla przekazania siły ciągnącej. Zazwyczaj taki sprzęt nie posiada własnego silnika – wyjątkiem są tylko tak zwane dwuczęściowe zestawy. Niektóre modele aktywnych zestawów mogą mieć przyczepy z mechanicznym albo hydraulicznym napędem kół z silnika ciągnika.

Ogólnie wszystkie przyczepy można podzielić na trzy podstawowe kategorie – odkryte, zakryte i cysterny. Wewnątrz każdej z kategorii istnieje szerokie spektrum rozmaitych typów sprzętu, konstrukcja którego jest uwarunkowana specyfiką przewożonych ładunków. Na przykład, ścianki zabudowy mogą mieć warstwę termoizolacyjną dla utrzymywania stabilnej temperatury ładunku (przyczepy izotermy, cysterny), agregaty chłodzące (chłodnie) i ogrzewcze (cysterny do przewozu bitumu). Różne modele mogą być wyposażane w dodatkowe mechanizmy i urządzenia, takie jak system czujników (temperatury, ciśnienia, objętości itd.), oraz mechanizmy załadunkowe (dźwigi-manipulatory, najazdy, HDS).

Ten dział naszego portalu pomoże sprawnie i na najlepszych warunkach kupić używane przyczepy każdego typu produkcji Schmitz, Ackermann, Fortschritt, Müller Mitteltal, Emtech i innych czołowych światowych marek.

Reklama