» Naczepy

Używane naczepy

Naczepy wg marki
Modeli naczep
Naczepy wg kraju
Dealerzy naczep
Nie znalazłeś interesującej cię oferty?
Zamów subskrypcję nowych ogłoszeń z tego działu
Subskrubuj
LUB
Zamieść swoją ofertę kupna
Zamieść ofertę kupna Zamów części zamienne
Reklama
Opis naczep
naczepy

Naczepa – to rodzaj przyczepy, przednia część której łączy się z ciągnikiem za pomocą mechanizmu siodłowego.

Zazwyczaj naczepy posiadają dwie-trzy osie, z których jedna-dwie mogą być podnoszone (używane tylko podczas transportu ładunku o wysokiej masie, w innych przypadkach znajdują się w podniesionym stanie, zapewniając dodatkową oszczędność w zużyciu ogumienia). Również są specjalne wysuwane wysięgniki stabilizacyjne, dzięki którym utrzymuje się poziomowe położenie naczepy, odłączonej od ciągnika. Łączenie z ciągnikiem odbywa się w umieszczonej w przedniej części platformy ze sworzniem, który mocuje się w siodle mechanizmu połączeniowego.

Podobnie jak i zabudowy samochodów ciężarowych, naczepy mogą mieć rozmaite właściwości konstrukcyjne, uwarunkowane koniecznością przewozu tego czy innego typu ładunku. To mogą być furgony, platformy ciężarowe, burtówki, plandeki i firanki, naczepy niskopodwoziowe, cysterny, naczepy do przewozu drewna, mąki i cementu, chłodnie i izotermy, naczepy do przewozu samochodów, drobiu, bydła, szkła itd.

Odpowiednio do tego, wiele specjalnych i specjalistycznych naczep posiada niezbędny osprzęt dodatkowy, na przykład załadunkowy (najazdy, dźwigi-manipulatory, HDSy) albo chłodniczy (agregaty chłodnicze, elementy eutektyczne).

Za pomocą naszego portalu można z zyskiem kupić używane naczepy każdego typu, produkcji czołowych światowych marek – Kögel, Schmitz, Pacton, Krone, Lamberet.

Reklama