» Maszyny rolnicze

Używane maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze – to zbiorcza nazwa szerokiego rzędu rozmaitych środków technicznych używanych w branży rolniczej. Maszyny rolnicze znacznie optymalizują proces rolniczy dzięki mechanizacji i automatyzacji większej jego części. Na naszym portalu można kupić używane traktory, kombajny, siewniki, żniwiarki, kultywatory, brony, systemy nawadniania, maszyny do przewozu drewna i inne maszyny rolnicze oraz części zamienne do nich na najkorzystniejszych warunkach.

więcej informacji
Modeli maszyn rolniczych
Maszyny rolnicze wg kraju
Dealerzy maszyn rolniczych
Nie znalazłeś interesującej cię oferty?
Zamów subskrypcję nowych ogłoszeń z tego działu
Abonować
LUB
Zamieść swoją ofertę kupna
Zamieść ofertę kupna Zamawianie części zamiennych
Reklama
Opis maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze – to zbiorcza nazwa szerokiego rzędu rozmaitych środków technicznych, które się różnią według swojego przeznaczenia, w branży rolniczej. Stosowane w większych przedsiębiorstwach rolnych oraz w mniejszych farmerskich gospodarstwach, maszyny rolnicze znacznie optymalizują pracę na roli dzięki mechanizacji i automatyzacji większej jego części.

Sprzęt jest używany na wszystkich etapach produkcji w rolnictwie to:

  • prace melioracyjne (koparki melioracyjne, maszyny do czyszczenia kanalizacji);

  • obróbka i przygotowanie gleby (maszyny do zbioru kamieni, pługi, brony, kultywatory);

  • prace siewne i sadzenie (rozmaite siewniki);

  • pielęgnacja posiewów, polewanie, rozprowadzenie nawozów (maszyny do pielenia, opryskiwacze, systemy nawadniania, maszyny do rozprowadzenia nawozów);

  • zbiór plonów (żniwiarki, kosiarki, kombajny);

  • obróbka po zbiorze urodzaju, transport, przechowywanie (młockarnie, suszarki, owijarki, platformy, pojemniki do przechowywania).

Inne typy maszyn są stosowane również w innych branżach rolnictwa i przemyśle rolno-spożywczym. Na przykład w hodowli zwierząt (maszyny do produkcji, przetworu i zadawania paszy, maszyny do dojenia), przemyśle leśnym (harvestery, forwardery, maszyny do przewozu drewna, kruszarki drewna), gospodarstwie ogrodowym i farmerskim (kosiarki trawnika, ciągniki jednoosiowe, miniciągniki).

Do osobnej kategorii należy zaliczyć największą «siłę ciągnącą» branży rolniczej – traktory, specjalistyczne (leśne, ogrodowe, winoroślowe) i inne, szerokiego profilu.

Na naszym portalu można znaleźć cały wachlarz używanych maszyn rolniczych popularnych światowych producentów: John Deere, Deutz Fahr, Claas, Challenger, Kemper, New Holland, Massey Ferguson, oraz części zamienne.

Za pomocą Autoline mogą Państwo:
kupić maszyny rolnicze, kontakt do sprzedawcy umieszczony jest w każdym ogłoszeniu.
Albo zamieścić ogłoszenie w dziale "Używane maszyny rolnicze na sprzedaż"
Reklama