» Maszyny rolnicze

Używane maszyny rolnicze

Modeli maszyn rolniczych
Maszyny rolnicze wg kraju
Dealerzy maszyn rolniczych
Nie znalazłeś interesującej cię oferty?
Zamów subskrypcję nowych ogłoszeń z tego działu
Subskrubuj
LUB
Zamieść swoją ofertę kupna
Zamieść ofertę kupna Zamów części zamienne
Reklama
Opis maszyn rolniczych
maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze – to zbiorcza nazwa szerokiego rzędu rozmaitych środków technicznych, które się różnią według swojego przeznaczenia, w branży rolniczej. Stosowane w większych przedsiębiorstwach rolnych oraz w mniejszych farmerskich gospodarstwach, maszyny rolnicze znacznie optymalizują pracę na roli dzięki mechanizacji i automatyzacji większej jego części.

Sprzęt jest używany na wszystkich etapach produkcji w rolnictwie to:

  • prace melioracyjne (koparki melioracyjne, maszyny do czyszczenia kanalizacji);

  • obróbka i przygotowanie gleby (maszyny do zbioru kamieni, pługi, brony, kultywatory);

  • prace siewne i sadzenie (rozmaite siewniki);

  • pielęgnacja posiewów, polewanie, rozprowadzenie nawozów (maszyny do pielenia, opryskiwacze, systemy nawadniania, maszyny do rozprowadzenia nawozów);

  • zbiór plonów (żniwiarki, kosiarki, kombajny);

  • obróbka po zbiorze urodzaju, transport, przechowywanie (młockarnie, suszarki, owijarki, platformy, pojemniki do przechowywania).

Inne typy maszyn są stosowane również w innych branżach rolnictwa i przemyśle rolno-spożywczym. Na przykład w hodowli zwierząt (maszyny do produkcji, przetworu i zadawania paszy, maszyny do dojenia), przemyśle leśnym (harvestery, forwardery, maszyny do przewozu drewna, kruszarki drewna), gospodarstwie ogrodowym i farmerskim (kosiarki trawnika, ciągniki jednoosiowe, miniciągniki).

Do osobnej kategorii należy zaliczyć największą «siłę ciągnącą» branży rolniczej – traktory, specjalistyczne (leśne, ogrodowe, winoroślowe) i inne, szerokiego profilu.

Na naszym portalu można znaleźć cały wachlarz używanych maszyn rolniczych popularnych światowych producentów: John Deere, Deutz Fahr, Claas, Challenger, Kemper, New Holland, Massey Ferguson, oraz części zamienne.

Reklama