» Ciągniki siodłowe

Używane ciągniki siodłowe

Modeli ciągników siodłowych
Ciągniki siodłowe wg kraju
Dealerzy ciągników siodłowych
Nie znalazłeś interesującej cię oferty?
Zamów subskrypcję nowych ogłoszeń z tego działu
Subskrubuj
LUB
Zamieść swoją ofertę kupna
Zamieść ofertę kupna Zamów części zamienne
Reklama
Opis ciągników siodłowych
ciągniki siodłowe

Ciągnik siodłowy – to drogowy środek transportu, przeznaczony do holowania przyczep i/albo naczep, oraz rozmaitego sprzętu przyczepnego i niesamojezdnego. Takie samochody mogą mieć różne rodzaje napędu i ilość osi (zazwyczaj od dwóch do czterech).

Ciągnik siodłowy jest pewnie najbardziej uniwersalnym typem sprzętu ciężarowego, ponieważ jego konstrukcja umożliwia użytek samochodu jednego rodzaju do przewozu wszystkich typów ładunków – wystarczy tylko doczepić do niego odpowiedni typ przyczepy albo naczepy (na przykład cysternę, platformę ciężarową lub niskopodwoziową, przyczepę burtową albo plandekę, naczepę do przewozu drewna, chłodnie itd.). Właśnie uniwersalność i wysoka ładowność ciągników siodłowych zagwarantowała im czołową pozycję na rynku transportu drogowego na całym świecie.

Takie samochody mogą mieć różną ładowność, która jest ograniczana nie tyle potencjalnymi możliwościami producentów ciągników, ile normami tego czy innego kraju. Tak w większości krajów Europy maksymalna waga zestawu ciężarowego może wynosić nie więcej jak 44 tony (w Szwecji i Finlandii – 60 t), a w Australii używane są zestawy (Road Train) o masie do 160 t.

Najbardziej rozpowszechnionym typem ciągników w naszych czasach jest ciągnik siodłowy, posiadający specjalny mechanizm łączący (siodło), przeznaczony do transportu różnych typów naczep drogami ogólnego użytku.

Oddzielnymi klasami ciągników są ciągniki specjalne i terminalowe.

W tym dziale naszego portalu można znaleźć tylko najlepsze oferty sprzedaży używanych ciągników czołowych światowych producentów – MAN, DAF, Scania, Ford.

Reklama